خواص شامپوی زیتون

شامپوهای گیاهی عطری طبیعی دارند که استشمام آن باعث آرامش و کاهش حس اضطراب در بین افراد شده و حس تمیزی و سرزندگی موها را برای شما به ارمغان می‌آورند که با استفادۀ مکرر از آن، موهای سر شما تقویت شده و به رشد و پرحجم کردن موهای شما کمک می‌کند. شامپویی که برای شستن موهای خود استفاده می‌کنید، به طور مستقیم بر پوست سر و موی شما تاثیر می‌گذارد و به صورت موضعی این نواحی را پوشش داده و تغذیه می‌کند. از این رو انتخاب یک شامپوی مناسب بسیار مهم است و بسیاری از پزشکان در این حوزه انتخاب یک شامپوی مناسب گیاهی را توصیه می‌کنند.

استفاده از شامپوهای گیاهی صحت می‌توانند برای موهای شما زیبایی و لطافت ویژه‌ای را به ارمغان بیاورند. به طور مثال می‌توانیم به شامپوی زیتون برای درمان موخوره اشاره کرد:

خواص شامپوی زیتون:

کافیست یک جستجوی ساده در اینترنت انجام دهید تا با انبوهی از دستورالعمل‌های متفاوت تقویت مو با زیتون مواجه شوید. به‌طور کلی این نوع خاص از شامپو برای افرادی که دارای موهای خشکی هستند توصیه می‌شود، زیرا رطوبت مورد نیاز موهای خشک و آسیب دیده را تامین کرده و از وز شدن موها جلوگیری می‌کند. زیتون، باعث تنظیم چربی پوست سر، رطوبت‌دهی به مو، تقویت پیاز مو، محاظت مو از پرتو UV، ضد قارچ و باکتری می‌باشد و همچنین برای درمان موخوره و شوره سر از آن استفاده می‌شود.

درمان موخوره:

موخوره به ایجاد شکاف طولی در مسیر موها یا چند شاخه شدن انتهای موها گفته می‌شود که استفاد از شامپوهای نامناسب و خشکی بیش از حد مو و همچنین کوتاه نکردن طولانی مدت مو از عوامل اصلی به‌وجود آوردن موخوره است. شامپو زیتون صحت، خشکی موی شما را کاهش داده و با آنتی‌اکسیدان‌های موجود در آن، از ریزش مو و موخوره جلوگیری می‌کند.

درمان شورۀ سر:

یکی از خواص فوق‌العاده شامپو زیتون صحت درمان شورۀ سر است. در بسیاری از موارد، خشکی کف سر و بروز مشکل در پوست سر (مثل وجود قارچ‌ها) منجر به مشکلات عدیده‌ای از جمله شورۀ سر شده که کاهش اعتماد به نفس افراد را به دنبال دارد و حتی در برخی موارد در مقابل درمان‌های شیمیایی نیز مقاوم است. اما برای فائق آمدن به این مشکل یک راهکار وجود دارد و آن هم استفاده از شامپو زیتون صحت است که باعث تقویت فولیکول مو می شود.

 

فرم ارسال نظر

POST COMMENT