تولید محصولات کودک فاقد سولفات و مواداولیه با منشاء طبیعی

داشتن کودکانی سالم و سرزنده آرزوی هر پدر و مادری است.
در همین راستا شرکت صنعتی و بازرگانی صحت با هدف ارتقا کیفی محصولات خود، مخصوصا در حوزۀ تولید محصولات سلامت محور در ردۀ سنی کودکان، با تغییر فرمولاسیون محصولات شامپو بچۀ خود، چهار محصول فاقد سولفات را جایگزین شامپو بچه‌های خود کرد.
با این تغییر، کلیۀ مواد اولیۀ استفاده شده در فرمولاسیون محصولات، منشا گیاهی داشته و فاقد سولفات هستند.
این جایگزینی باعث کاهش اثرات احتمالی مواد شوینده بر روی پوست و موی لطیف کودکان شده و اطمینان خاطر در حفظ بهداشت و سلامت کودکان دلبندمان را به ما هدیه می‌دهد.
یکی از مهمترین فاکتورهای ارزیابی بالینی محصولات شوینده، اندازه‌گیری عدد زئین است. طبق استاندارد ملی ایران و سایت اتحادیه اروپا، این فاکتور برای محصولات کودک باید زیر 100 باشد تا یک محصول برای استفادۀ کودکان ایمن باشد.
در آزمایش زئین، حساسیت‌زایی پوستی شامپو و مواد اولیۀ آن مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. در این روش از حل شدن پروتئین ذرت که با پروتئین موجود در پوست و مو شباهت زیادی دارد استفاده می‌گردد و با استفاده از جدولی که در آن نتایج ر وش زئین با آزمایشات جانوری مقایسه شده، میزان حساسیت‌زایی پوستی نمونه مشخص می‌شود.
بر روی کلیۀ مواد اولیه از منابع مختلف، این تست انجام گرفته و موادی انتخاب می‌شوند که کاملا ملایم بوده و هیچگونه حساسیت پوستی روی پوست بچه ایجاد نکنند.
بنابراین تست زئين يكي از تست‌هايي است كه در صنعت در جهت شناسايي پتانسيل حساسيت‌زايي سورفكتانت‌هاي موجود در شوينده‌ها از جمله شامپوها به كار مي‌رود.
قابلیت حلالیت زئین در محلول‌های سورفكتانت، به این معنی که ارتباط خوبی با تحریك پوستی ناشی از این محلول دارد. تحریك پوستی با افزایش حلالیت زئین افزایش می‌یابد.
این تست بر اساس مقدار پروتئین زئین حل شده (كه شباهت به پروتئین كراتين موجود در پوست دارد) در100 میلی‌لیتر محلول مشخصی از نمونه می‌باشد و در نهایت میزان نیتروژن آزاد شده محاسبه خواهد شد.
هرچه میزان نیتروژن آزاد شده بیشتر باشد نشان‌دهندۀ تحریك‌زایی بیشتر محلول مورد نظر است.
با افتخار اعلام می‌نمائیم محصولات شویندۀ کودک صحت، عدد زئین زیر 20 را دارد و این یعنی ایمنی صد درصدی استفاده از این محصولات برای سلامت و بهداشت کودکان.

فرم ارسال نظر

POST COMMENT