خواص آلوئه ورا برای پوست

با توجه به قدرت درمانی فوق العادۀ این گیاه، شاید از خود بارها پرسیده باشید که آیا استفاده از این گیاه بر روی پوست صورت مفید است یا خیر؟ جواب این سوال مثبت است. این گیاه معجزه‌آسا برای پوست صورت آنقدر مفید و مؤثر است که با فرمول‌های بسیار زیادی جهت تهیۀ ماسک‌های تقویتی و درمانی پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حقیقت خواص آلوئه‌ورا یا صبر زرد به دلیل خاصیت‌های دارویی بیشماری که دارد برای پوست و مو بسیار زیاد است و این نیز یکی از دلایلی است که امروزه آلوئه‌ورا را در انواع محصولات پوست و مو از قبیل کرم‌ها، آبرسان‌ها، ماسک‌های مو، اسکراب صورت و همچنین به‌دلیل خاصیت ضد میکرونی آن برای درمان انواع سوختگی‌ها، اگزما، تاول، گزیدگی نیش زنبور و حشرات، بریدگی، کوفتگی، آفتاب سوختگی و آکنه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

محصولاتی از قبیل پاک‌کننده‌ها، کرم‌ها و تونرها (شیرپاک‌کن‌ها) که در خود آلوئه‌ورا دارند برای آکنه طراحی شده‌اند و می‌توانند بسیار کمک‌کننده باشند.

 

خاصیت مرطوب‌کنندگی آلوئه‌ورا:

این خاصیت، آلوئه‌ورا را یک جایگزین مناسب برای کرم‌های روغنی کرده و این یعنی بدون مسدود کردن منافذ، پوست شما را نرم و لطیف نگه می‌دارد. آلوئه‌ورا به راحتی جذب پوست شده و به همین دلیل برای پوست‌های چرب بسیار مناسب است؛ از‌طرفی‌دیگر برای درمان پوست‌های خشک مورد استفاده قرار می‌گیرد و مصرف آن پس از استحمام به حفظ رطوبت پوست شما کمک فراوانی می‌کند.

جالب است که بدانید از آلوئه ورا برای درمان و التیام انواع خراش‌ها و سوختگی‌های ناشی از تیغ اصلاح بر روی صورت و گردن نیز استفاده می‌شود و براساس جدیدترین مطالعات ارائه شده توسط مجلۀ معروف استِلا
 (Stella Magazine) در انگلستان ژل آلوئه‌ورا یک مادۀ درمانی فوق‌العاده برای هیدراتاسیون پوست به شمار می‌رود و به عنوان یک عنصر کاربردی و مفید در فرمولاسیون لوازم آرایشی- بهداشتی و درمان پوست‌های خشک در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

فرم ارسال نظر

POST COMMENT