مسئولیت اجتماعی صحت

مسئولیت اجتماعی برند صحت

شامپو صحت شامپو گیاهی مایع دستشویی مایع ظرفشویی

برند صحت بعنوان يکي از فعالان صنعت شوينده، بهداشتي و آرايشي کشور در مسير اشاعه ي فرهنگ بهداشت و سلامت جامعه، ضمن ارائه ي سبد نسبتاً کاملي از محصولات شوينده و بهداشتي، برای خود محورهاي کلي در قبال جامعه، تعريف نموده و بالطبع مسئوليت هايي را عهده دار شده است.

اين برند در اولين گام، تلاش خود را با توليد محصولات شوينده ي گياهي با کيفيتي مطلوب به ثمر رساند. از آن پس با تعریف و رعايت اصول حرفه اي و بهداشت محيط زيست، سعي خود را نسبت به این مقوله استمرار بخشيد. اتخاذ رويکردهاي حمايت گرايانه از برگزاري رويدادهاي فرهنگي، ورزشي و همايش هاي ملي و بين المللي بخش دیگری از این اقدامات را شامل می شود.

شرکت صنعتی و بازرگانی صحت همچنین به فراخور شرايط با حمايات مالي و يا توزيع بسته هاي بهداشتي از محصولات خود در مراکز خيريه، توان بخشي و اشتغال زايي اقشار آسيب پذير، نهادهاي حمايتي از بيماران خاص، صعب العلاج يا نيازمند، خانواده هاي محروم، بي سرپرست يا بدسرپرست، کودکان کار و همراهي با بسياري از جمعيت هاي مردمي فعال همچنين همراهي با موسسات و انجمن هاي خيريه ي دولتي و غيردولتي از قشر محروم، بيمار و کم توان ، تلاش خود را تکوين نموده است.

اين برند به اين فعاليت ها بسنده نکرده و با برپايي کمپين هاي بهداشت فردي در ميان گروهي از مادران جوان و دانش آموزان، به نشر آگاهي در اين حوزه اقدام نموده است بطوریکه درصدد نيل به يکي از ارزش هاي ده گانه ي خود يعني مسئوليت پذيري در قبال جامعه و ارزش آفريني براي ذينفعان است.

تالار افتخارات

مفتخر به دريافت تقديرنامه از موسسه محک موسسه خيريه محک مفتخر به دريافت تقديرنامه از موسسه خيريه نيکان ماموت مفتخر به دريافت تقدير نامه از بنياد امور بيماري هاي خاص مفتخر به دريافت تقديرنامه از موسسه خيريه ملائک مفتخر به دريافت لوح سپاس از انجمن صرع ايران مفتخر به دريافت لوح سپاس از مديريت آموزش و پرورش شهرستان دشتستان مفتخر به دريافت تقدير نامه از مديريت آموزش پرورش استان هرمزگان مفتخر به دريافت تقديرنامه از موسسه خيريه سراي نونهالان منظريه مفتخر به دريافت لوح تقدير از انجمن تالاسمي ايران مفتخر به دريافت تقديرنامه از مرکز حمايت از معلولي ضايعات نخاعي مفتخر به دريافت تقديرنامه از مرکز نگهداري کودکان بي سرپرست و بدسرپرست و کودکان کارمسئوليت اجتماعي صحتتقدير جمعيت امام علي از صحت مسئوليت اجتماعي برند صحتتقدير رعد الغدير از صحت تقدير کانون هموفيلي از صحتتقدير بهزيستي از صحت تقدير انجمن ام اس از صحت تقدير نيکوکاران شريف از صحتمفتخر به دريافت تقدير نامه از موسسه اسلامی خيريه قائمیه تهران

معرفی برخی از مراکز خیریه منتخب

ضايعات نخاعي

مرکز خیریه حمایت از معلولین ضایعات نخاعی ایران تحت نظارت سازمان بهزیستی کشور، یک مرکز مردم نهاد با داشتن حدود سه هزار معلول آسیب دیده نخاعی تحت پوشش، با همراهی و همیاری نیکوکاران و خیرین محترم با سه واحد واقع در شمال، غرب و جنوب تهران می باشد و بدون اعتبار بودجه دولت، کلیه خدمات را به صورت رایگان به معلولین ضایعات نخاعی ارائه می دهد. این مرکز حمایتی تنها سازمان مردم نهادی است که توسط معلولین بنیانگذاری گردیده و برنامه ریزی، سیاستگذاری و اجرای تمامی امور به عهده خود معلولین ضایعات نخاعی است.


خيريه وحدت

خيريه معلولين ذهني وحدت ،يکي از قديمي ترين مراکز خيريه توانبخشي شبانه روزي و حرفه آموزي قريب به چهل سال در خدمت دختران عقب مانده ذهني بالاي چهارده سال است. اين مرکز توسط هيات مديره فعاليت خود را بصورت خيريه آغاز نمود و فاقد بودجه مستقل و مستمر است. تا امروز تنها با حمايت خيرين به 186 دختر معلول ذهني و جسمي به صورت شبانه روزي خدمات تخصصي ارائه ميدهد و بر طبق استانداردها يکي از بهترين مراکز در سطح کشور است.


نیکان ماموت

مرکز خیریه نیکان ماموت حامی خانواده ها، در طول هفت سال از بدو تاسیس، در زمینه کمک های درمانی، معیشتی، تحصیلی، اشتغالزایی و... فعالیت مستمر داشته است.هدف این موسسه توانمند سازی مددجویان جهت بهبود کیفیت زندگی، استقلال آنها بدون نیاز به دیگران و ایجاد امید و حمایت ازکسانی که در زندگی به اندازه دیگران خوش شانس نبوده اند؛ است و تلاش خود را در جهت رساندن کمک های حامیان در کمال صداقت و امانتداری به دست مستمندان واقعی معطوف می دارد.


بنياد نيکوکاران شريف

بنياد نيکوکاران شريف مؤسسه‌اي است غيرانتفاعي، غيرسياسي، خودجوش و مردم نهاد، که در سال 1392 به مدير عامليت خانم دکتر محمدي‌نيک، فعاليت خود را در راستاي محروميت زدايي از اقشار بي بضاعت و ايتام بصورت قانوني و رسمي آغاز نمود. حفظ شخصيت و کرامت انساني، ارتقاي سطح علمي، کسب مهارت‌هاي شغلي براي درآمدزايي، توجه به بهداشت رواني و جسمي، تأمين نيازهاي مادي و معنوي، پاره‌اي از اهداف در نظر گرفته‌شده براي مددجويان تحت پوشش است.


خيريه رعد الغدير

همگام موسسه‌اي غيرانتفاعي و غيرسياسي و از نوع خيريه عام‌المنفعه است. هدف همگام ارائه خدمات حمايتي در جهت رفع نيازهاي معيشتي و تحصيلي کودکان و نوجوانان مستعد نيازمند و فراهم‌ آوردن شرايط لازم براي رشد و خودکفايي آنها در راستاي ورود به بازار کار مي باشد. اين موسسه فعاليت خود را از سال 1390 آغاز نموده است و از سال 94 با راه‌اندازي "کمپين 11ايران" در جهت آموزش و فرهنگ‌‍سازي حضور افراد توانياب در جامعه، گام برمي‌دارد.


جمعیت امام علی

جمعیت امداد دانشجویی-مردمی امام علی (ع) نهادی مردمی و مستقل است که اعضای آن داوطلب بوده و هزینه‌های آن توسط خیرین و اسپانسرها تامین می‌گردد. از جمله طرح های این جمعیت عبارتند از: کوچه گردان عاشق (توزیع 8000 کیسه مایحتاج میان خانواده‌های محروم در ماه رمضان)، طفلان مسلم (آزادسازی نوجوانان محکوم به قصاص و تجلیل از خانواده های بخشنده)، لیگ پرشین (جام فوتبال میان تیمهای جمعیت متشکل از کودکان کار و محروم از تحصیل)، تخصیص 30 مرکز با نام "خانه ایرانی" در محلات حاشیه جهت ارائه خدمات درسی، آموزشی، مددکاری، روانشناسی، بهداشت، تغذیه، و ... به 4000 کودک کار و محروم از تحصیل و...


گروه احیا

گروه احیا  متشکل از دو انجمن غیرانتفاعی و عام المنفعه توان یاب و احیاء ارزش ها، از سال 1378 پس از اخذ مجوز فعالیت از مراجع ذیصلاح تأسیس و در انجمن توان یاب، جهت ارائه خدمات صددرصد رایگان توانبخشی به کودکان معلول جسمی- حرکتی غیرذهنی زیر 16 سال و در انجمن احیا ارزش ها جهت خدمات حمایتی، اقتصادی، فرهنگی، مشاوره ای و مددکاری اجتماعی به کودکان یتیم ایدز و زنان متأثر از ایدز و نیز اقشار در معرض آسیب، به منظورحمایت از نهاد خانواده وتوانمندسازی آن ها ، مشغول فعالیت است.


رعد الغدیر

رعد الغدیر  مؤسسه نيكوكاري رعدالغدیر با هدف ارتقاء سطح توانايي‌هاي معلولين جسمي-حركتي از طريق آموزش فني و حرفه‌اي، توانبخشي، اشتغال کارآفريني و آماده سازی برای تأمین معاش عزتمند، از آبانماه سال 1380 رسماً آغاز بكار نمود. با یاری خداوند متعال و حمایت بانیان و حامیان نوع دوست، با تمرکز بر خوداشتغالی معلولین عزیز، اين موسسه تاکنون با ارائه خدمات به بيش از 2500 معلول جسمي حرکتي شهر تهران، در قالب مهارت آموزی و اشتغال در كارگاه هاي حمايتي خياطي، مرکز پيام، قابسازي، گرافيك، رايانه، صنایع دستي و هنري، موفق به ايجاد اشتغال پايدار براي 720 نفر از توانیابان شده است.